Wróć na blog

Śledź moje działania w Internecie

Media Społecznościowe

TikTok

Instagram

Facebook

YouTube

Twitter

Galeria zdjęć

Zobacz galerie zdjęć

Wideo treści

Zobacz materiały wideo

Śledź moje działania w Internecie

Media Społecznościowe

Wyrażam zgodę itd.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się na newsletter

Zobacz inne artykuły

14 sierpnia 2023
Będziemy upraszczać i obniżać podatki
07 sierpnia 2023
Dlaczego Niemcy za zgodą ukraińskiego
07 sierpnia 2023
Ukraińcy ekshumują NAZISTÓW!! Konfederacja upomina
26 lipca 2023
  Drogie i trudno dostępne mieszkania
07 sierpnia 2023

Ukraińcy ekshumują nazistów! Konfederacja upomina się o Polaków!

Ukraińcy ekshumują NAZISTÓW!! Konfederacja upomina się o Polaków!

Dziś na konferencji prasowej w Sejmie wspólnie z Krzysztof Tuduj - Poseł na Sejm RP po raz kolejny zażądaliśmy od polskiego rządu aktywnych i skutecznych działań na rzecz ekshumacji polskich ofiar ludobójstwa na Kresach.

Dlaczego Niemcy za zgodą ukraińskiego rządu mogą prowadzić ekshumacje nazistów – żołnierzy Wehrmachtu, a jednocześnie Ukraina odmawia Polakom zgody na ekshumację ofiar zbrodni wołyńskiej? To skandal! W 2022 r. pomimo trwającej wojny ekshumowano prawie 1000 Niemców. W tym samym czasie Polakom mydli się oczy, że ekshumacji nie można przeprowadzać, bo trwa wojna i to nie jest właściwy czas.

Żądamy od rządu PiS, aby postawił Ukrainie ultimatum: dalszy brak zgody na ekshumacje to wstrzymanie transportu pomocy militarnej na Ukrainę.

Ukraina blokuje ekshumację ofiar, a rząd PiS nie wykorzystuje możliwości dyplomatycznych, aby doprowadzić do godnego pochówku ofiar. W 2018 r. – prezydent Duda składał kwiaty w polu, a w 2023 r. – premier Morawiecki krzyż z patyków. Tak nie powinno być! Nawet IPN poddał krytyce sposób współpracy polsko-ukraińskiej w obszarze ekshumacji.

Konfederacja przedstawiła projekt umowy międzynarodowej z Ukrainą, która powinna zostać niezwłocznie zawarta, aby uruchomić ekshumację oraz zapewnić godny pochówek ofiar. Projekt zakłada, że Ukraina zobowiązuje się do udzielenia Polsce prawa do samodzielnego prowadzenia ekshumacji ofiar zbrodni ludobójstwa bez konieczności uzyskiwania odrębnych decyzji zezwalających na prowadzenie ekshumacji. Wszystkie ofiary zbrodni ludobójstwa będą pochowane w nowo wybudowanym mauzoleum.

Kresowe ofiary zasługują na godne miejsce spoczynku!

Autor: Witold Stoch

Prawa zastrzeżone ® | Design, wdrożenie i obsługa: kostrzewamateusz.pl dla Witold Stoch - www.witoldstoch.pl